Interrupce na vlastní kůži

5. dubna 2014 v 11:11 | Lia |  Ze života..
Kamarádka před pár lety, kdy jí bylo pouhých šestnáct let, podstoupila interrupci. Sama mi nabídla, že její zážitek sepíšeme, aby i ostatní dívky získaly odpovědi na otázky, které nikde nenajdou a jako třeba tenkrát pro mou kamarádku, mohou být dost zásadní.

JAK TO VŠECHNO ZAČALO

Kdy a jak jsi vlastně zjistila, že jsi otěhotněla?
Když jsem se to dozvěděla, tak jsem byla v šestém týdnu těhotenství. Tušila jsem to, jelikož mi nebylo dobře a už dlouho jsem to nedostala. S přítelem jsem spala teda bez kondomu, ale dávali jsme si velký pozor.
Jela jsem na gynekologii, kde jsem to všechno řekla doktorce. Tam mi udělala těhotenský test (stejný, jako mají v obchodě) a bylo jasno.

Doktorka se mě zeptala, jestli mi může poblahopřát a založit novou kartu, a nebo jestli chci čas na rozmyšlení, zda si to nechám…
Reakce okolí a co tě vedlo k tomuto rozhodnutí?
Hned venku jsem volala svoji kamarádce. Byla jsem celkem "v háji". Pak jsem zavolala příteli, který tuto informaci vzal velmi chápavě.. Pak jsem se viděla s tátou. Z toho jsem měla strach. Brečela jsem byla jsem úplně mimo. Prvně si myslel, že někdo umřel, tak má zpráva byla ještě nakonec docela přijatelná. Táta mi hned vysvětlil, že když někdo neumře, tak není důvod brečet. :-)
Doma mi táta řekl, že je to moje věc a že záleží jen na mě, jak se rozhodnu. Že mě podpoří. Ale samozřejmě mi řekl svoje pro a proti a co všechno by to obnášelo… Ani bych nedodělala střední školu a dítě by bylo chudák, kterému bych nemohla nic moc dopřát. Atak mé rozhodnutí bylo celkem jasné. Nechat jsem si to nemohla, ikdyž přítel stál při mně, tak nechat si dítě by pro nás byla neřešitelná situace.
Jinak jsem to skoro nikomu neříkala, tohle vědělo jen pár členů naší rodiny.


JAK PROBÍHALA INTERRUPCE

Kdy jsi šla do nemocnice? Kdo byl s tebou?
Na interrupci jsem musela jít skoro okamžitě. Byla jsem v takovém stádiu těhotenství, že jsem ještě měla nárok na "mini interrupci", což bylo dobře, protože ta není tak náročná a riziková.
Pokud si dobře pamatuji, tak jsem šla hned třetí den.
Šel tam se mnou táta a přítel, jelikož jsem nebyla plnoletá. Přítel se zachoval opravdu úžasně. Celý zákrok i zaplatil. Stálo to 3 000 Kč. Když jsme dorazili do nemocnice, šla jsem ještě na ultrazvuk, kde to nejdřív vypadalo, že mám mimo děložní těhotenství, ale naštěstí to bylo v pořádku a bez komplikací.

Co s tebou dělali v nemocnici? Bolelo to?
Před zákrokem jsem si oblékla "anděla", odlakovali mi nehty a dostala jsem prášek na uvolnění, abych se tak nebála. Lehla jsem si na postel a odvezli mě na sál. Tam mi napíchli žílu kvůli narkóze a řekli mi, ať začnu počítat od 10 do 1… Cítila jsem lehké brnění v rameni a dopočítala jsem se asi do 7 a pak už nevím.
Probudila jsem se až na pooperačním oddělení. Nic mě nebolelo!… Tam jsem musela chvíli ležet, protože kontrolovali, jestli třeba moc nekrvácím, nebo tak. Byla jsem tam tedy jen jeden den celkem.

CO NÁSLEDOVALO POTÉ

Následovalo období šesti nedělí (tak se tomu říká). Za tu dobu se nemůžete koupat, mít sex. A pořád tam dole tak trochu špiníte. Je to dlouhé. Alespoň co se toho sexu týče. :D

Ovšem další nevýhodou je i to, že se vám splaší hormony. Takže je dost možné, že třeba přiberete (což se stalo mě), nebo třeba obráceně…. atd.


Pocity a myšlenky...?
Dlouho jsem na to myslela a dlouho mě to trápilo. Což možná trvá do teď, když si na to vzpomenu. Také se do teď bojím, že se mi to stane znovu. Na každou menstruaci čekám jak na smilování…
Říkám si, co bych dělala, kdyby se mi to stalo podruhé… jestli by už nebylo riskantní jít znovu na interrupci. Co kdybych pak už nemohla mít děti? :(
Dlouho poté jsem sex provozovala s antikoncepcí i kondomem zároveň. Ten strach se nedá popsat...
Takže všem jen doporučuji, aby si na to dali pozor, jelikož vás ten pocit, jestli jste udělali dobře bude provázet asi celý život… !


https://www.facebook.com/Vrbaweb.blog.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 daniela daniela | 4. srpna 2014 v 10:16 | Reagovat

A co takhle antikoncepce,slečno? Nebylo by to lepší řešení,než už předem přemýšlet o další vraždě človíčka jen kvůli vlastní pohodlnosti,sobeckosti a nezodpovědnosti?! Ty,co takhle uvažují,by vůbec neměly mít možnost mít děti!!!

2 Zdeněk Zdeněk | 4. srpna 2014 v 16:23 | Reagovat

Zdravá dívka, která vede normální intimní život, nikdy neví kdy bude těhotná, protože selhat může každá antikoncepce. Moje spolupracovnice zkoušela pilulky i nitroděložní tělísko a když nic nepomáhalo, dala se sterilizovat, ale přesto znovu otěhotněla. Jedině díky potratům dokázala své tělo ovládat a neměla doma mateřskou školku. A není sama. Bohužel se o tom nemluví, i když potraty nejsou nic, za co by se ženy měly stydět.

3 daniela daniela | E-mail | 6. srpna 2014 v 8:12 | Reagovat

[2]:Tak tento Váš názor opravdu nesdílím.Vaše kolegyně je výjimečný případ,běžně se to takto nestává.Potrat není nic jiného než asistovaná vražda,a to velmi brutálním způsobem.Navíc je prokázáno,že plod už od 8.týdne vnímá bolest,víte,je totiž živý... A pokud žena či dívka v dnešní době nechce otěhotnět,má dost možností,jak tomu včas předejít,a ne pak řešit situaci potratem.

4 Lucie Lucie | E-mail | 6. srpna 2014 v 14:49 | Reagovat

ad Daniela: cítí bolest? Vy si pamatujete, co jste cítila u matky v břiše? Pochybuji.. a pokud ano, asi jste též výjimečný tvor. A pokud jste si nevšimla, autorka psala, že po interrupci používala jak hormonální antikoncepci, tak kondom... nehledě na to, že moje kamarádka byla zplozena přes nitroděložní tělísko... žádná ochrana není stoprocentní, leda úplná abstinence, to je asi jediná SPOLEHLIVÁ ochrana, vy "vraždo". Vy raději vidíte přeplněné dětské domovy a nemilované, týrané děti? A to Vám přijde přijatelnější? I nad tím se zamyslete a chtěla bych vidět Vás, kdybyste byla ve stejné situaci. Ono souditi ostatní je vždy jednoduché že..

5 katka katka | 20. září 2014 v 11:39 | Reagovat

nevím já jsem nejspíše těhotná a na potrat bdu muset jít.ten idiot se k tomu postavil tek ze se se mno bude bavit az se dite narodí a udelají se testy. jak se asi se mno bde bavit? mam svuj byt ktery msim platit praci za 10000 mesicne a zadno podporu rodiny. Nevite jak bych to sama asi zvladla sla bych s ditetem na ulici? Plenky bych mu tiskla? Jidlo postylku hracky....................

6 K K | 26. prosince 2014 v 1:10 | Reagovat

[1]:Vy jste asi blbá, že? Ne vždy nějaká antokoncepce funguje. Prášky mohou selhat, kondom může prasknout atd... Kaarádka také otěhotněla i přes antikoncepci. JIstě, potrat není nic hezkého, ale laskavě se zamyslete i nad tím, jaké by to dítě mělo život! Já osobně bych šla raději na potrat, než abych věděla, že moje dítě nebude mít dost všeho, co potřebuje. Lepší jít na potrat, než dítě za rok trápit hlady, protože není na sunar. Všechno není pohádkové, jak si představujete.

7 N N | 28. dubna 2015 v 16:30 | Reagovat

daniela: Máte pravdu, že antikoncepcí je dost. Pravdou je i to, že žádná ANK není stoprocentní. Nicméně jsme jenom lidi a hold se stává, že občas vášeň zvítězí nad rozumem, nebo je člověk zkrátka tak mladý, že ještě rozum nemá či se často dívka stydí přesvědčovat partnera o použití ANK. Nemluvě o případech nechtěné soulože. Myslím, že u většiny interrupcí nejde o případ "nechám to náhodě, kdyžtak to dám pryč". Zkuste na to juknout z širší perspektivy

8 Filip Filip | E-mail | 2. června 2015 v 20:59 | Reagovat

[2]: Otázkou je co to je "normální intimní život" v 16 letech. A potraty žena neovládá své tělo ale především tělo dítě, které zabíjí. Na ovládání svého těla měla myslet, když si lehala do postele, v té chvíli jednoznačně ovládala své tělo, a měla se zamyslet nad následky.

[4]: Já si například nepamatuju co jsem měl minulý týden k obědu, přesto se to stalo ;-) a ano přijde mi přijatelnější a neskonale lepší život (ať už je jakýkoliv) než smrt.

[6]: Takže radši než aby dítě prožilo pravděpodobně (nikdy přece nevíme co se stane) ochuzený život o pár dovolených a sladkostí, tak je lépe ho zabít? Vsadím se, že v dnešní době (v Evropě) žádné dítě hlady neumře a i kdyby jo, tak pořád je lepší žít klidně i pár vteřin a potom přirozeně zemřít, než být zabit na příkaz své vlastní matky.

9 Jana Jana | 7. listopadu 2015 v 20:34 | Reagovat

Zrovna teď prožívám strach z možnosti těhotenství. Menstruaci mám velmi nepravidelnou, ale vynechala a teď se bojím, zatím tedy čekám a doufám. S přítelem jsme začali se sexem (vždy s (kondomem) v 15 letech, 15 let mi stále je. Moc nad tím přemýšlím. O dítě bych se nedokázala postarat, nemám dodělanou střední školu, nemám peníze, bydlení, ani zkušenosti co bych dítěti mohla předat. Již teď jsem se se smutkem rozhodla pro potrat. Přítel mě podporuje, když byl malý, neměl dobrý život a tak mé rozhodnutí chápe.

10 Mary Mary | 19. května 2016 v 15:56 | Reagovat

Jen kráva může jít a zabít vlastní dítě.. Zároveň bych nechala každou matku u potratu sterilizovat a toho kluka s ní, aby se to neopakovalo!
  Nikdo ji nenutil ho vychovávat. Znám spoustu lidí, co vyrostlo v dětském domově. A jsou to normální pracující lidi s rodinami!
   A tátovo slova, "když někdo neumře, tak není důvod brečet." Tohle je vražda! Opravdu není proč brečet? Chtěla bych vidět, jak by tohle říkal, kdyby mu někdo zabil tu jeho dceru.
   Nejvíce mě dostala část o šestinedělí, kde si slečna stěžuje, že  je to dlouhá doba bez sexu.. Ještě se tomu směje. Doufám, že tahle osoba bez soucitu nebude mít nikdy děti..

11 ja27 ja27 | E-mail | 5. října 2016 v 13:03 | Reagovat

za poslednych sto rokov sa nasa zivotna uroven podstatne zvysila. netrpime hladom, mame v skrini dostatok oblecenia, kazdy z nas ma mobil, peniaze na autobus, vacsina z nas ma kde byvat. kedysi to tak nebolo, zivotne podmienky boli ovela drsnejsie a jedlo a domov neboli samozrejmostou. takisto, deti aj ludia castejsie zomierali na choroby, ktore sa dnes daju uspesne liecit. v dnesnej dobe sme zvyknuti na urcity standard, niekedy mozno az luxus a predstava odriekania ci zivotnej komplikacie nam nie je prijemna. hladame lahsie riesenia, chlacholime si svedomie. clovek sa hanbi sam pred sebou, ked ukradne chlieb, aby mali jeho deti co jest. ake svedomie ma zena, ktora ma co jest a kde byvat a zabije vlastne dieta, pretoze by mu nemohla dat vsetko co bude potrebovat? co znamena to vsetko? zivot je najvzacnejsi dar, nevyvazi ho hodnota nijakych veci. na akej urovni je podla vas hodnota ludskeho zivota? da sa vyvazit hodnotou domu, auta, 100 ks tabletov? ten jedinecny zivot, ktory zena necha ukoncit sa neda vyvazit nicim.
mame tu dobu antikoncepcie, ale antikoncepcia predsa nie je stopercentna. preto sa teda spoliehate na antikoncepciu? skor ci neskor niektora zena pri jej zlyhani otehotnie. najlepsia antikoncepcia pre 15 rocne dievca je sexualna abstinencia. v tomto veku nie je predsa sex s chlapcom vobec nutny a potrebny. alebo dievca v 15 rokoch citi taku potrebu sexualneho styku, ze sa radsej zmieri s moznostou otehotnenia ako keby sa vzdala tej chvile pozitku? myslim, ze v tomto veku sa da budovat a rozvijat vztah medzi ludmi aj inymi sposobmi. dievca aj chlapec nemaju este ani prestavu o svojej buducnosti, casto ani nevedia kde chcu ist studovat a desiatu do skoly im chysta casto este mama. co im v zivote chyba? este ten sex aby mali vsetko? su to nerozumne deti.
nasledky potratu su okrem smrti vlastneho dietata aj psychicke bloky a traumy, ktore pretrvaju do konca zivota. precitajte si svedectva zien v dochodkovom veku, ktore sa nikdy nezmierili s potratom, ktory v mladosti podstupili.
v tomto clanku je potrat popisany po technickej stranke, ako ked dufate, ze vas zakrok u zubara nebude velmi boliet. to je strasne, ze dnesne dievcata takto bez citu opisuju, ako maju ten neprijemny zazitok za sebou a uz je vsetko ok.
dieta sa stava hrozbou, tehotenstvo neprijemnou komplikaciou. pritom dieta je novy zivot, je to dar, nasa vlastna krv, to najvzacnejsie pod celym slnkom.

12 FloydgAure FloydgAure | E-mail | Web | 17. ledna 2017 v 2:33 | Reagovat

weight loss pills that work fast  <a href=http://qsymia.tribalpages.com/>buy qsymia online uk</a>  dr oz green coffee bean diet pill

13 GregoJuirwer GregoJuirwer | E-mail | Web | 10. května 2017 v 1:33 | Reagovat

Supreme Suppiers Fluticasone And Amoxicillin Cialis Generika Aus Eu Viagra Online Without Perscription  <a href=http://byuvaigranonile.com>viagra</a> Amoxicillin For Kids Dosage Viagra Achat En Ligne Cialis Acheter En Pharmacie Cyrux Misoprostol

14 JerryGitty JerryGitty | E-mail | Web | 13. srpna 2017 v 9:21 | Reagovat

free apps for android tablet  <a href=http://qsymia.guildomatic.com>buy qsymia online canada</a>  free apps for android tablet 4.0

15 Rogertwets Rogertwets | E-mail | Web | 22. září 2017 v 21:29 | Reagovat

how much to rent a rug doctor  <a href=https://belviqonline.carbonmade.com>buy belviq online</a>  most abused prescription drugs

16 Rogertwets Rogertwets | E-mail | Web | 26. září 2017 v 15:49 | Reagovat

doctor who season 1 episode 2  <a href=http://duromine.jcink.net>buy duromine</a>  eye doctors in irving tx

17 CarmenMib CarmenMib | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 1:22 | Reagovat

how much are prescription colored contacts  <a href=http://stilnox.clubeo.com/>stilnox.clubeo.com</a>  pure garcinia cambogia pills

18 Timothyaveks Timothyaveks | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 13:42 | Reagovat

Earn on the Internet from $ 5000 per day, do not strain, the details are here: http://pagebin.com/Jzeu9o9w

how to make fast money in gangstar vegas, make money online on google, take surveys to make real money, how can i make money at home in india, make money advertising on your site, how make extra money in dubai, can you really make money with survey club, best online live blackjack casino
, free online casino games to play for fun, how to make money from unity games, how to make more money online, online casino 400, best credit card transfer of 2016, casino en heredia costa rica, can i make money online in south africa, make money online ratings, ways to make money in real estate, high 5 casino slots online, ambank credit card balance transfer 2014
, online casino roulette trick, how to make money easily in india, erkende online casino belgie, arsenal transfer, how to make money poker online, how to make money from home in india online, easy to make money in stocks, make money from ads online

19 BernardTew BernardTew | E-mail | Web | 14. března 2018 v 17:22 | Reagovat

aarp united healthcare medicare part d  <a href=https://saxenda.1minutesite.co.uk>saxenda.1minutesite.co.uk</a>  best medicine for upset stomach

20 Robertnow Robertnow | E-mail | Web | 16. března 2018 v 17:54 | Reagovat

how long before i can pass a drug test  <a href=http://adderall.cmonfofo.com>adderall.cmonfofo.com</a>  maryland board of medicine license verification

21 Robertnow Robertnow | E-mail | Web | 17. března 2018 v 19:41 | Reagovat

samsung galaxy tablets reviews  <a href=http://tramadol.forumcrea.com>tramadol.forumcrea.com</a>  help for drug addiction

22 Robertnow Robertnow | E-mail | Web | 18. března 2018 v 14:44 | Reagovat

10th doctor t shirt  <a href=http://modafinil.forums-free.com>modafinil.forums-free.com</a>  drug addiction treatment act

23 Robertnow Robertnow | E-mail | Web | 20. března 2018 v 12:53 | Reagovat

nabi kids tablet reviews  <a href=http://stilnox.forumup.be>stilnox.forumup.be</a>  home remedies to pass a drug test

24 Elliottlar Elliottlar | E-mail | Web | 28. dubna 2018 v 11:35 | Reagovat

motion sickness medicine for kids  http://adipex.uniterre.com/  2 day diet pills reviews

25 Elliottlar Elliottlar | E-mail | Web | 7. května 2018 v 21:42 | Reagovat

how to pass a drug test thc  http://adipex.uniterre.com/  prescription retinoids anti aging

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama